تبلیغات
کاملترین اموزش تراوین - نکات، مزایا، معایب و سیاست های عضویت و کنترل اتحاد
سه شنبه 18 آبان 1389

نکات، مزایا، معایب و سیاست های عضویت و کنترل اتحاد

   نوشته شده توسط: Puzzle_JJ    

سلام
اینجا در مورد نکات، مزایا، معایب و سیاست های عضویت و کنترل اتحاد بحث می کنیم


خب:

بخش اوّل: معرفی (مفید برای بازیکن های آماتور)

پیش نیاز و قوانین:
 • برای عضویت در اتحاد (گرفتن دعوت نامه) سفارت سطح ۱ لازمه. شما باید یه اتحاد رو انتخاب کنین و از یکی از مقامات اتحاد بخواین که براتون دعوت نامه بفرستن.
 • برای تشکیل اتحاد خودتون (که گنجایش ۹ نفر در ابتدا رو داره) لول ۳ سفارت لازمه. و بعدش به ازای هر لول ارتقاع سفارت، ۳ واحد به گنجایش (تعداد نفرات اتحاد) اضافه می شه.
 • اگر قصد ندارین از خودتون اتحاد بسازین، هیچ وقت لازم نیست سطح سفارت رو از یک بیش تر کنین (راجع به حمله با منجنیق بهتون نظری ندارم).
 • شما در هر لحظه عضو حداکثر یک اتحاد می تونین باشین. گرچه تغییر اتحاد، بدون هماهنگی با اتحادی که دارین ترک می کنین، ممکنه عواقب انسانی بدی داشته باشه و شما رو جاسوس بدونن!

وقتی وارد یک اتحاد می شویم:
چیزهایی جدیدی که می بینیم عبارتند از
 • نام اتحاد در پروفایل شما.
 • وضعیت آنلاین بودن اعضای اتحاد.
 • دسترسی به لیست گزارشات آخرین حملات و جاسوسی ها (به / از) اعضای اتحاد (سودمند ترین option جدید). مشاهده تغییرات (زمان ترک، ورود، اعلام صلح/جنگ) اتحاد.
 • دسترسی به یک فروم مخصوص اعضا که توش اطلاعات خوبی هست (یک جای سودمند در صورت کارایی مناسب).
 • دسترسی به یک مکان چت (کنفرانس) عمومی که اکثراً نیاز به هماهنگی قبلی برای آنلاین شدن داره.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~

بخش دوم: مزایا و معایب (مفید برای بازیکن های آماتور و متوسط)

نکات مثبت عضویت در یک اتحاد:

با عضویت در یک اتحاد:
 • شما از حملات همون اتحاد در امان هستین!
 • شما می تونین آمار نیروها، پیشرفت ها و حملات رو داشته باشین. مثلاً ببینین که بازیکن X که به شما حمله می کنه آیا به بقیه هم حمله می کنه؟
 • مهم: شما می تونین بدون داشتن جاسوس، آمار جاسوسی های افراد اتحاد رو ببینین و قربانی های اون ها رو هم (که ممکنه نزدیک شما باشن) غارت کنین.
 • اگر اعضای اتحاد در محدودی جغرافیایی نزدیک قرار داشته باشند، امکان تجارت (قرض دادن) و حمایت (حمله به دشمن مشترک) راحت تر می شه.
 • برای دشمنان تنها (اصطلاحش در کارای مهندسی و نظامی Lone Wolf هست؛ و تو اینجا یعنی: یکی که توی هیچ اتحادی نیست و با ۱۰ تا گرزدار و جمعیت ۱۲۰ روزی شصت بار به شما حمله می کنه)، دیگه شما یه منبع غارت نیستین! کافیه از یکی توی اتحاد بخواین که بهش هشدار بده. خصوصاً این که ۱۰ تا گرزدار برای یه بازیکن قهرمان پرور (در جستجوی مگس برای ارتقاع سطح قهرمانش) طعمه مناسبیه و فقط یه دلیل لازمه تا اون گرزدار ها له بشن.
 • شما دوست های خوبی پیدا می کنین. و حتی ممکنه از بین اونها یه جانشین پیدا کنین و شیفتی اکانت هم رو چک کنین. دقت کنین که این بازی جدا از تکنیک فردی، در نهایت تاکتیک تیمی هم لازم داره.

نکات منفی عضویت در یک اتحاد:

با عضویت در یک اتحاد:
 • گزارش های شما پابلیک می شه! همه شکست های شما رو می بینن و جاسوسی های شما هم بین همه تقسیم می شه (و احتمال این که بین جاسوسی و حمله شما، یکی رو هوا طعمه رو بقاپه بالا می ره)!
 • شما در سیاست گذاری مختار نیستین! مثلاً اگه با یکی خصومت شخصی دارین، نمی تونین هر وقت عشقتون کشید حمله کنین چون ممکنه طرف توی یه اتحاد باشه و تصمیم گیرنده های اتحاد شما، علاقه ای به جنگ با اون اتحاد نداشته باشن.
 • شما ممکنه حرص زیاد بخورین! مثلاً اگه اتحاد رو دوست داشته باشین از صمیم قلب، با دیدن اینکه یه بازیکنتون دیر آنلاین شده و یه دشمن ازش ۲۰۰۰ تا منبع برده، حرصتون می گیره. و در طرف مقابل هم اگه اتحادتون کیلویی باشه، با دیدن این که یه نفر یهو کلی غارت کرده و شما همه اش به کاهدون زدین (یا نیروهاتون نفله شدن!) کلی حرص می خورین.
 • حتی اگه خودتون «عجله»، «خشم» و «طمع» رو تو خودتون کشف و کنترل کردین (که از بهترین جوایز بازی هستن به نظر من!)، مجبورین برای ۴ نفر دیگه با طرز فکر مختلف هم این عوامل رو تبیین کنین تا بتونین قانع شون کنین که فلان موقع باید حمله کنین یا دفاع.
 • ممکنه مسئولیت بگیرین و حجم کاریتون بره بالا. (که البته تجربه خوبی هست)
 • ممکنه لازم باشه مرام سگی بذارین و وقتی همه اتحاد دارن حمله می کنن به یه مقصد خاص (و شما نمی خواین کشته بدین و فقط می خواین غارت کنین) ممکنه [از نظر انسانی و عرفی] لازم باشه نیروهاتون رو در اختیار اتحاد قرار بدین.
 • از اون جا که سابقه اتحادهای هر بازیکن رو می شه (یه جورایی) به دست آورد، این که برین تو یه اتحاد و بعد پشیمون شین، سابقه جالبی براتون نمی*ذاره.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~

بخش سوم: سیاست ها (مفید برای همه!)
فقط یه سری نکته:
 • موقعیت اعضای یه اتحاد رو راحت می شه به دست آورد. این که توی یه اتحاد کیلویی (هر کس از یه سر دنیا!) باشین، برای یه دشمن حرفه ای تون، این معنی رو می ده که شما از سر بلاتکلیفی یه اتحاد پیدا کردین و ناشی (و ترسو) هستین. (معذرت می خوام از بیان تند)
 • این که خیلی به هم نزدیک باشین، باعث می شه که فارم های مشترکی داشته باشین و منابع محدود ِ فارم های محدود ِ موقعیت محدودتون بین همه قسمت بشه! و وقتی همه نیروی کافی داشته باشن، ناخودآگاه خیلی از غارت ها دست خالی می شه.
 • دیپلماسی رو فراموش نکنین! متأسفانه یکی از قطعات گمشده زندگی آکادمیک جامعه ما «شایستگی های کانونی فارغ التحصیلان دانشگاه (یه نگاهی به مقاله بندازین)» هاست. خیلی فلسفه نمی بافم! خلاصه این که شما شاید بتونین به جای این که نیروهاتون رو یک ساعت در جنگ این ور و اون ور بکشین و کشت و کشتار راه بندازین و صرفاً از سر غرور و کله شق بودن «انتقام» بگیرین، کافیه ۴ تا پیغام بدین به یه دشمن (و اتحادش) تا هم یه محکی از توانایی communication خودتون داشته باشین، هم همه ازتون حساب ببرن. مثلاً تو اتحاد ما من «وزیر امور خارجه ام» و با نامه نگاری فراوان، امروز تونستم یه سری منبع که یه بابایی چند روز پیش از یکی از اعضای اتحاد ما غارت کرده بود رو، با پیک موتوری (تاجر) ازش پس بگیرم! مطمئن باشین این توانایی - که با مذاکره بتونین با هزینه کمتری نتیجه بهتر ببینین و یه اوشگول خرخون نباشین! - در تمام زندگی شما می تونه مفید باشه و این بازی، در این زمینه، یکی از بهترین ابزارهای واقعی (با آدم های واقعی) هست.
 • کمی آینده نگر باشین و همیشه چند تا گزینه زیر سرتون داشته باشین. به اولین پیشنهاد «بله» نگین و کسی رو هم بی دلیل «رد» نکنین. درسته که همه از آدم «دوپهلو» بدشون می یاد اما سیاست محافظه کارانه ی انگلیسی ها خیلی مواقع خوب جواب می ده.
 • سعی کنین اگه چیزی وجود نداره، بسازین! اما اگه برای کسی که لیاقتش رو نداره (و امیدی هم نیست که در آینده، بعد از این که شما با حسن نیّت تون اون چیز رو ساختین، طرف لیاقتش رو کسب کنه)، بی خودی حمّالی نکنین.
 • نکته جدید: این تیکه رو از روی مشکلی که برای ممل آمریکایی پیش اومد می ذارم!
  حواستون باشه که اگه دیر وارد اتحاد بشین (مثلاً وقتی جمعیت تون بالای ۲۰۰ می ره) اون وقت خواستگاراتون با هم دعواشون می شه! یعنی ممکنه دو تا اتحاد که خواستار شما (به عنوان یه نیروی فعال تو منطقه) هستن شما رو تهدید کنن که اگه برین به اون یکی باهاتون وارد جنگ می شن! برای همین شاید بد نباشه که حتی ا گه نمی تونین تصمیم بگیرین، یه اتحاد خودتون بسازین (دو لول آپدیت سفارت، تا لول ۳) یا تو یه اتحاد الکی و شلغمی عضو بشین.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~

بخش چهارم: چه اتحادی برای من بهتره؟ (مفید برای همه!)

اگه چند تا گزینه برای انتخاب دارین، به نظر من این فاکتورها رو (به ترتیب) توشون یه چک بکنین تا کارتون برای ارزیابی ساده تر بشه.
 1. از نظر جغرافیایی به شما نزدیک باشن.
  یعنی یه تعداد مفیدی از اعضا توی ۱۳×۱۳ شما باشن که اگه لازم شد بتونن ظرف دو ساعت براتون پیاده نظام پشتیبان بفرستن.
 2. از نظر جغرافیایی حتی*المقدور متمرکز باشن.
  توی این سایت می تونین موقعیت جغرافیایی اعضای هر اتحادی رو ببینین. کافیه به جای نام اتحاد (من IrLions زدم)، اسم اتحاد مدنظرتون رو بدین.
 3. جمعیت حداقل عضوش مناسب باشه.
  بالطبع اتحادی که عضو با ۵۰ یا ۶۰ عضو (یا چند تا زیرشاخه) داره، عمراً نمی یاد از همه اعضاش حمایت کنه!
 4. پر جمعیت ترین عضوش زیاد باشه. (ترجیحاً دو دهکده ای)
  که اگه یه دشمن بالقوه اومد و این صفحه رو دید، بدونه که اگه همون یه نفر اول هم بخواد انتقام شما رو ازش بگیره، ممکنه بد بشه.
 5. خودشون آدم های اکتیوی باشن.
  کافیه به چهار نفر پرجمعیتشون یه نامه بنویسین (یه جوری که معلوم نشه دارین اسپم می کنین!) و ببینین کِی نامه رو باز می کنن (تو فولدر «فرستاده شده» شما، از «خوانده نشده» در می یاد) و آیا بهتون جواب هم می دن؟ (سعی کنین یه سؤالی بپرسین که جواب بخواد).
 6. قانون اساسی داشته باشه!
  بپرسین که آیا لیست قانون ای دارن یا نه؟ و مثلاً آیا می شه مثلاً ۲ هفته دیگه از اتحادشون خارج شد؟ یا مثلاً تو قانونشون مجازات کسی که بدون اجازه از اتحادشون خارج بشه چیه؟ (این یکی رو معمولاً می گن «غارت و تخریب» ولی چرت می گن! )
 7. صفحه اول مناسبی داشته باشه.
  اتحادهایی که صفحه اولشون شعر هست و مدیر اتحاد حتی بلد نیست لینک متحدینش رو (به قول خود بازی) «با لینک سبز» بذاره تو صفحه اول معلوماً (دور از جون) درپیت هستن.
 8. تو صفحه اوّلش گفته باشه که چراغ زرد = اخطار، چراغ قرمز = اخراج
  یا یه همچین چیزی که نشون بده «اتحادیه صنفی حمایت از فارم های مقیم تراوین» نیست!


یک مسئله مهم دیگه اینکه :

برخلاف آنچه بعضی از بازیکنان تراوین میپندارند بازی تراوین یک بازی کاملا گروهی است و در این میان نقش اتحادها از اهمیت ویژه ای برخودار است، با این توضیح بدیهی است که انتخاب درست اتحادی که به آن میپیوندیم نقشی حیاتی در ادامه ی بازی و موفقیت ما خواهد داشت
در این مقاله سعی خواهد شد تا با برسی عوامل مختلف به راهکاری برای انتخاب درست یک اتحاد دست یابیم. شما همچنین میتوانید در نظر سنجی ما در مورد 10 اتحاد بزرگ سرور یک ایران شرکت کرده و نظر خود را در مورد میزان محبوبیت و قدرت این اتحادها مطرح کنید.

در انتخاب اتحاد خود عجله نکنید
در ابتدای بازی سعی نمایید تا با مدیریت بهینه ی زمان و منابع، شناسایی دقیق همسایه ها و تحلیل شیوه ی بازی آنها که به افزایش آمار حملات موفق شما خواهد انجامید قدرت خود را افزایش داده و خود را به عنوان بازیکنی توانمند به سایر بازیکنان معرفی نمایید.
برای پیوستن به اتحادها عجله نکنید، قدرت شما حق انتخابهای بیشتری به شما خواهد داد.

یک اتحاد خوب
بالا بودن تعداد اعضای یک اتحاد به هیچ وجه ملاک مناسبی برای ارزیابی قدرت یک اتحاد نیست. آنچه یک اتحاد قدرتمند را از سایر اتحادها متمایز میکند میزان تعامل بین اعضا و تعهد اعضای یک اتحاد به اهداف تعریف شده در اتحاد میباشد با این وصف نقش لیدر یا لیدران یک اتحاد در ایجاد تعامل سازنده بین اعضای اتحاد از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.
لیدران اتحاد باید درک درستی از بازی داشته و از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشند در انتخاب اعضای اتحاد دقیق بوده و نسبت به اعضای اتحاد - حتی ضعیف ترین انها - احساس تعهد نمایند.
با انچه گفته شد سعی نمایید لیدر اتحادهای مورد نظر خود را به دقت ارزیابی نمایید، بازی انها را رصد کرده و از میزان مهارت و تجربه ی انها مطمئن شوید، شما همچنین میتوانید با حمله به یکی از اعضای اتحاد مورد نظر خود میزان تعهد اعضای اتحاد در دفاع از سایر اعضا را ارزیابی نمایید.

فاصله
تا اواسط بازی و تا زمان فرارسیدن تقابل بین اتحادها نقش یک اتحاد بیشتر نقشی بازدارنده و پدافندی است. وجود حتی یکی از اعضای اتحاد در 7*7 شما به شما امکان مانور بیشتری در زمان حمله و دفاع خواهد داد پس در انتخاب اتحاد خود سعی نمایید که فاصله ی هریک از اعضای اتحاد بویژه اعضای برتر اتحاد را با خویش ارزیابی نموده و انتخاب بهتری داشته باشید.
در این بین لیدران اتحاد با انتخاب دقیق اعضای اتحاد خویش و ایجاد پراکندگی مناسب و هدفمند نقش بسزایی در توزیع مناسب قدرت خواهند داشت. توزیع مناسب قدرت از نکات کلیدی و بسیار مهم در عضوگیری است، پراکندگی بیش از حد اعضای اتحاد موجب ایستایی و کندی روند استراتژیهای آفندی و پدافندی در لحظات حساس شده و تمرکز بیش از حد اگر چه باعث ایجاد امنیت در منطقه ای خاص خواهد شد اما در عمل به دلیل کم کردن امکان حملات، و حملات موازی در بلند مدت موجب کم شدن امار حملات موثر خواهد گردید.

اگر اتحادی تاسیس میکنید
شاید شما از آن دسته بازیکنای هستید که ترجیح میدهید اتحاد خودتان را داشته باشید اما فراموش نکنید که مدیریت راهبردی یک اتحاد نیازمند تجربه و مهارتهای ویژه ای است با خودتان صادق باشید و چنانچه خود را فاقد این تجربه و مهارتها ارزیابی میکنید با عضویت در اتحادی توانمند تجربه ای ارزنده برای ارتقای سطح کیفی بازی خود کسب کنید. شاید در آینده و با استفاده از تجربیات بدست آمده موسس اتحادی قدرتمند گردید.

چند نکته که باید بدانید:
مسئول باشید!
فراموش نکنید که همانگونه که کلیت یک اتحاد نسبت به شما دارای وظایفی است شما نیز به عنوان عضوی از اتحاد نسبت به تحقق اهداف کلی اتحاد مسئولید. اگر این بازی برای شما صرفن تفننی است که در اوقات فراغت خود به آن میپردازید فراموش نکنید که عده ای برای این بازی وقت و هزینه ی زیادی صرف میکنند پس چنانچه به اتحادی ملحق میشوید باید خود را نسبت به سرنوشت همه ی اعضا و تحقق اهداف اتحاد مسئول بدانید.
دم دمی نباشید!
سعی کنید در انتخاب اتحاد خود کمال دقت را داشته و از تغییر مکرر اتحاد خود خودداری کنید.
رازدار باشید!
همانگونه که گفته شد عضویت در اتحاد وظایف وِیژه ای را برای شما به همراه می آورد از نکات بسیار مهمی که هر یک از اعضای اتحاد باید خود را بدان متعهد بدانند رازداری در قبال اطلاعاتی است که به دلیل عضویت در یک اتحاد از سایر اعضا بدست می اورید.
اگر اتحادی دارید
چنانچه در حال حاضر لیدر، یا یکی از اعضای فعال اتحادی هستید، سرعت رشد، میزان تاثیر گذاری خود در روند کلی بازی، تعداد اعضای فعال و میزان تعهد اعضا نسبت به مجموعه خود را به دقت برسی نموده و اگر چشم انداز بلند مدت اتحاد خود را در تقابل با سایر اتحادهای قدرتمند چشم انداز چندان امید بخشی نمیبینید با برسی دقیق سایر اتحاد ها به سمت تلفیق اتحاد خود با اتحادی قدرت مند حرکت کنید.

موفق باشید


لازم به ذکره که بگم این مطلب از eyedean عزیز گرفتم